Przeziębienie – co zrobić kiedy dopadnie?

Dowiedzieliśmy się już jak zapobiegać przeziębieniom, stosując odpowiednią profilaktykę. Ale co zrobić, jeśli cztery razy unikniemy przeziębienia, a za piątym złośliwy wirus nas dopadnie?

W takim wypadku warto pamiętać o niezwykłych właściwościach soli morskiej! Poniżej kilka sposobów zastosowania soli w walce z chorobą:

SÓL Z WÓDKĄ – należy rozpuścić łyżeczkę soli w łyżce gorącej wody, następnie dodać 100 g wódki (nie spirytusu). Mieszanka ta służy do nacierania klatki piersiowej, pleców i stóp. Należy wtedy pozostac w domowym zaciszu – nie wychodzić na zewnątrz!

Sól z wódką świetnie sprawdza sie także w przypadku bólu gardła. Kompres z soli wykonuje się bardzo łatwo. Należy nalać miksturę na waciki, posmarować szyję kremem nawilżającym, następnie owinąć nasączonymi wacikami i folią. Można dodatkowo obwinąć szyję szalikiem. Kurację tę stostuje się na noc.

W przypadku kaszlu doskonale sprawdza się INHALACJA. Aby przygotować roztwór, trzeba rozpuścić łyżeczkę soli w 0,5 l wody. Drugim sposobem jest pułkanie gardła – rozruszczamy jedną łyżeczkę soli w szklance wody.

Warto znać te proste i skuteczne sposoby radzenia sobie z przeziębieniem oraz korzystać z jesieni w pełni sił!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA *