Jak kąpiel, to tylko w Morzu Martwym!

 

Turyści nie bez powodu są w stanie zrobić niemal wszystko, aby swoją obecnością uraczyć kraj jakim jest Izrael. Jednak nie dlatego, iż znajdują się tam wspaniałe zabytki wielu kultur oraz inne atrakcji lecz ze względu na obecność Morza Martwego. Jest ono bowiem nazywane najbardziej wartościowym basenem wodnym jaki istnieje.

Jego bogactwo to mnóstwo cennych minerałów oraz soli mineralnych, które dobroczynnie działają na naszą skórę. A ze względu na to, iż znajduje się ono kilkaset metrów poniżej poziomu morza, powietrze posiada ok. 10% więcej tlenu, przez co atmosfera wokół jest bardziej czysta. Na nasz organizm natomiast wpływa to regenerująco oraz uodparniająco. Zaletą kąpieli w Morzu Martwym jest także to, iż posiada ono dużo więcej bromu i jodu niż woda morska. Pierwiastki te oddziaływują korzystnie na nasz układ nerwowy, ale i oddechowy, oczyszczają oskrzela oraz przeciwdziałają alergiom skórnym.

Korzyści z pobytu nad Morzem Martwym jest jak widzimy mnóstwo. Kąpiel w nim natomiast to z pewnością niezapomniana przygoda, której towarzyszy porządne odprężenie i regeneracja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA *