Kosmetyki z Morza Martwego ratunkiem dla nadwrażliwej skóry latem

kosmetyki z morza martwego dla wrażliwej skóry

Skóra wrażliwa, ze skłonnością do alergii potrafi być prawdziwym utrapieniem dla jej posiadacza. Zwłaszcza latem, kiedy nie lubimy zakładać zbyt wielu ubrań, każdego dnia poddawana jest oddziaływaniu różnorodnych czynników zewnętrznych – od słońca, poprzez wiatr i deszcz, zanieczyszczenia powietrza i wiele innych. W tym okresie (ale nie tylko!) dla skóry problematycznej ratunkiem mogą okazać się kosmetyki z morza martwego.

 

Skóra problematyczna to znaczy jaka?

Świąd, pieczenie, uczucie ściągnięcia i zaczerwienienie – to podstawowe symptomy, z którymi borykają się każdego dnia posiadacze skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Codzienna pielęgnacja takiej skóry stanowi prawdziwe wyzwanie. Jeden niewłaściwy ruch – nieodpowiedni kosmetyk, zbyt dużo czasu na słońcu, czy nawet zjedzenie np. bardzo pikantnej potrawy – może wywołać prawdziwą lawinę nieprzyjemnych i nieestetycznych objawów, powodujących nie tylko dyskomfort, ale także – w ekstremalnych przypadkach – ból, pieczenie i reakcje alergiczne, często będące powodem do kolejnej wizyty u lekarza… Doktor przypisuje leki, maści i kremy, stan skóry ulega poprawie, nasza czujność spada, sięgamy po kolejny kosmetyk, skóra reaguje podrażnieniem, historia się powtarza…

Jeśli twoja skóra również jest kapryśną księżniczką – zaserwuj jej iście królewska pielęgnację, sięgnij po naturalne kosmetyki z morza martwego i przekonaj się jak niewiele potrzeba zmienić, aby wyrwać się z tego zaklętego kręgu!


Kosmetyki z morza martwego – naturalna pielęgnacja bez podrażnień

Kosmetyki zawierające w swoich recepturach naturalne komponenty z morza martwego to produkty idealne do pielęgnacji każdego rodzaju skóry – także tej wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Polecamy zwłaszcza produkty Dr Nona – z założenia są to preparaty delikatne, w znakomitej większości oparte o biokomponenty mineralne i roślinne, posiadajace składy wolne od parabenów,  czy barwników. Każdy produkt tej marki wzbogacony jest o tzw. kompleks bio-organo-mineralny (BOMK) oraz system autotroficzny (ATS) – to składniki, których na próżno szukać w innych tego typu kosmetykach. 

czytaj więcej >>>

Kompleks BOMK

Kompleks Bio-Organo-Mineralny – unikalny składnik preparatów Dr Nona.To kombinacja bioskładników, minerałów z Morza Martwego, ekologicznie czystych olejków eterycznych i wyciągów roślinnych. To Know-How firmy (chronione patentem), opracowane przez naukowców Kliniki Lenom, której założycielką jest dr Nonna Kuchina.

W skład kompleksu wchodzi  wyciąg białkowy z archebakterii, 21 minerałów z Morza Martwego (12 z nich nie występuje w żadnych innych wodach na ziemi!) oraz wyciągi roślinne i ekologicznie czyste olejki eteryczne, natomiast ATS jest odpowiedzialny za stymulację wewnętrznych przemian komórkowych, wspomaganie udziału struktur komórek w prawidłowej przemianie materii (m.in. poprzez aktywizację enzymów i hormonów) oraz ochronę przed szkodliwymi i toksycznymi substancjami. To właśnie te dwa składniki sprawiają, że kosmetyki z morza martwego Dr Nona są niezastąpione w codziennej pielęgnacji – nie tylko poprawiają funkcje skóry, odżywiając ją, nawilżając i regenerując, ale również pomagają wyeliminować różnorodne dolegliwości skórne i łagodzić reakcje alergiczne, działając przeciwzapalnie i ochronnie.

Wybierz swoje kosmetyki z Morza Martwego

Na początek polecamy wszechstronny balsam Solaris, który nie bez kozery bywa nazywany pogotowiem ratunkowym dla skóry – jest bezwzględny dla wszelkich bolączek skórnych, pomaga pozbyć się symptomów wywołujących dyskomfort, niweluje pieczenie i świąd, a ponadto doskonale odżywia, nawilża i normalizuje funkcje ochronne skóry. Może być z powodzeniem stosowany na całe ciało – również na twarz. Posiada także naturalne filtry UVA/UVB co sprawia, że w lecie jest prawdziwym numerem jeden! Natomiast do codziennej higieny polecamy: Halo żel – do mycia ciała oraz łagodne mleczko do oczyszczania twarzy. Już po pierwszej aplikacji poczujesz ulgę, a po kilku kolejnych pokochasz te delikatne kosmetyki z morza martwego! Kto wie, być może nie zamienisz ich na żadne inne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA *