Kosmetyki z Morza Martwego – trend na naturalność czy coś więcej?

Morze Martwe

Obecnie panuje trend na zdrowy sposób odżywiania, aktywny tryb życia, naturalne kosmetyki. Wiele osób za nim podąża. Zdarzają się jednak tacy, którzy traktują to wszystko jako sezonową modę.

Kosmetyki na bazie soli, gliny, minerałów z Morza Martwego są znane i cenione od wiek wieków. Obecnie dostosowano produkty do wymogów rynkowych, tworząc ładne opakowania przyjazne dla konsumenta. Jednak podstawa pozostała ta sama i możemy być pewni, że to nie żadna sezonowa moda czy chwilowy trend! To coś co sprawdza się od dawien dawna i będzie się sprawdzało, bo stoją za tym konkretne fakty:

  • Morze Martwe jest najbardziej zasolonym zbiornikiem na świecie (średnio 345g/litr). Zazwyczaj zasolenie wody morskiej wynosi 35%, w przypadku Morza Martwego jest to 280%. Unikalny skład soli Morza Martwego usuwa zmęczenie, napięcie nerwowe, bezsenność, stres bóle mięśni i stawów, a także wspomaga profilaktykę i leczenie wielu chorób.
  • Morze Martwe stanowi największe naturalne źródło minerałów na Ziemi. Podstawowe mikro- i makroelementy zawarte w jego wodzie: wapń, magnez, potas, sód, cynk, żelazo, siarka, mangan, krzem, miedź, selen, jod, brom, chlorki.
  • Bogate w minerały jest także błoto znad Morza Martwego. Ma ono bardzo korzystne działanie terapeutyczne i uzdrawiające oraz kosmetyczne. Wykazuje ono działanie rozkurczowe, znieczulające i przeciwzapalne, reguluje tętno, obniża ciśnienie tętnicze krwi, rozluźnia mięśnie, uspokaja system nerwowy, w pozytywny sposób oddziałuje na organizm i posiada właściwości antybakteryjne.
Morze Martwe 

Skorzystaj z dobrodziejstwa jednego z siedmiu cudów świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA *