Sól z Morza Martwego – co tak naprawdę ma w sobie?

Sól z Morza Martwego

O skuteczności kosmetyków i suplementów diety, które zawierają sól z Morza Martwego na pewno każdy słyszał – czasem opowieści ocierające się o legendę. Niektórzy w nie wierzą, a inni wręcz przeciwnie.  Zwykła sól ma wyleczyć poważne choroby? Odmłodzić? Odtruć? Zahartować? Tak! Bo sól znad Morza Martwego to nie taka zwyczajna sól – w swoim chemicznym składzie skrywa prawdziwe bogactwo makro- i mikroelementów! I to właśnie stanowi podstawę jej dobroczynnego wpływu na ludzki organizm!

Sól z Morza Martwego – składniki aktywne.

Produkty na bazie substancji pozyskiwanych z Morza Martwego od lat cieszą się popularnością na całym świecie, a od pewnego czasu także i w Polsce. Nie wszyscy jednak wiedzą, że uzdrawiające właściwości tej soli były znane i wykorzystywane od tysiącleci, a ich skuteczność tłumaczono magią i działaniem sił nadprzyrodzonych. Dzisiaj, kiedy nauka zrobiła milowy krok naprzód wiemy już, że sól z Morza Martwego nie jest zaczarowana – jej moc pochodzi z natury! Ta wysoko zmineralizowana substancja ma w swoim składzie wszystkie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu substancje chemiczne – makro-, mikroelementy i pierwiastki śladowe.

W soli z Morza Martwego występuje wysoka koncentracja ok. 40 rodzajów związków: magnezu, potasu, wapnia, krzemu, żelaza, jodu, fluoru, bromu, glinu, bromu i wielu innych, które mają istotne znaczenie dla procesów życiowych organizmu człowieka. Co ważne – odznacza się ona bardzo niskim udziałem chlorku sodu, który stanowi praktycznie 100% klasycznej  soli kuchennej. A jakim działaniem wykazują się najważniejsze  pierwiastki?

Potas  – pobudza do pracy komórki, dzięki czemu przyspiesza krążenie krwi. Dodatkowo łagodzi napięte mięśnie i system pobudzonego układu nerwowego. Wpływa pozytywnie na gęstość kości oraz prace mięśnia sercowego.

Magnez – wpływa na metabolizmu komórek, jego braki występują u osób z problemem łuszczycy. Jest on składnikiem kości, ma ogromne znaczenie u osób cierpiących na depresję.

Sód – ma właściwości przenikające w głębsze warstwy naskórka dzięki czemu pobudza regenerację skóry od wewnątrz.

Wapń – wzmacnia ściany komórek, reguluje wydzielanie łoju. Jego niedobór powoduje m.in. stany lękowe, łamliwość kości, zaburzenia rytmu serca i krzepliwości krwi.

Cynk – niezbędny do procesu rozmnażania się komórek, wpływa na wszystkie podstawowe procesy życiowe, działa leczniczo na wrzody żołądka, uporczywe żylaki, reumatyzm, owrzodzenia, trądzik, choroby skórne.

Brom – relaksuje, odpręża, uspokaja i zmniejsza napięcie mięśniowe. Niszczy zarazki skórne i sprzyja regeneracji skóry.

Krzem – usuwa z komórek substancje toksyczne, uszczelnia naczynia włosowate, zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, wzmacnia zdolność obronną organizmu przeciw zakażeniom, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.

Jod  – jest niezbędny do produkcji hormonu tyroksyny, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek organizmu. Jego niedobór do zahamowania funkcji wielu narządów i procesów życiowych organizmu.

Podsumowując…

Sól z Morza martwego to prawdziwe bogactwo minerałów i pierwiastków, które uważane są za niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania. Choć opowieści o jej cudownym działaniu często wydają się przesadzone, warto sprawdzić je… na własnej skórze! Polecamy zwłaszcza sól z Morza Martwego Dr Nona, która jest wzbogacona dodatkowo wyciągiem białkowym z archibakterii. Dzięki temu wszystkie dobroczynne składniki są w 100% przyswajalne! Sól z Morza Martwego Dr Nona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA *