Sól z Morza Martwego w walce z cellulitem!

Sól z Morza Martwego na cellulit

Czy wiesz, że sól z Morza Martwego to wspaniały produkt, który pozwoli Ci pozbyć się uporczywego cellulitu – skutecznie i szybko? Na dodatek wszystkie zabiegi z jej użyciem możesz wykonać w domowym zaciszu! Czegóż chcieć więcej?

Jeżeli do tej pory bezskutecznie szukałaś specyfiku, który będzie twoim sojusznikiem w walce z nieestetyczną skórka pomarańczową – właśnie go znalazłaś! Sól z Morza Martwego to prawdziwa mineralna bomba! Zawiera ona olbrzymie ilości makro i mikroelementów – pierwiastków chemicznych, które mają zbawienny wpływ na wygląd twojej skóry oraz kondycję całego organizmu. Dzięki temu kuracja solą jest niezwykle skuteczna  w zwalczaniu cellulitu, tkanki tłuszczowej i rozstępów – pobudza układ krążenia, przyspiesza naturalne wydalanie toksyn i substancji szkodliwych dla organizmu, co prowadzi do lepszej przemiany materii.

Sól z Morza Martwego na cellulit

Wybierając sól z Morza Martwego na podstawowy składnik kuracji zwalczającej cellulit staraj się kupować tę gruboziarnistą, np. sól kąpielową Dr Nona. Będziesz mogła jej użyć w dwojaki sposób – do oczyszczających kąpieli oraz pobudzających peelingów. W pierwszym przypadku już 30 minut w roztworze solnym wystarczy, aby ułatwić skórze wydalanie toksyn i innych szkodliwych produktów przemiany materii – do wanny wypełnionej ciepłą wodą wsyp 2 łyżki soli. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanego czasu kąpieli! Takie kąpiele funduj sobie przynajmniej dwa razy w tygodniu.

W drugim przypadku  masz kilka opcji do wyboru. Pobudzający antycellulitowy masaż możesz wykonać  za pomocą samej soli lub za pomocą soli zmieszanej z np. oliwką, żelem pod prysznic, balsamem, śmietaną lub miodem. Doskonałym dodatkiem będzie cynamon, który dodatkowo rozgrzeje twoją skórę i wspomoże proces wchłaniania dobroczynnych substancji zawartych w morskiej soli! Sól z Morza Martwego użyta jako peeling doskonale ściera martwy naskórek, poprawia mikrokrążenie – zwłaszcza to w tkance podskórnej, którego zaburzenia są jedną z głównych przyczyn cellulitu – i wygładza skórę. Pamiętaj, że taki zabieg jest najbardziej efektywny jeżeli wykonujesz go od dołu do góry (nigdy odwrotnie) – kolistymi ruchami od kostek ku górnym partiom ciała.  Peelingi w zależności od potrzeb i natężenia skórki pomarańczowej możesz stosować nawet codziennie! W tym przypadku warto zmielić sól np. w młynku do kawy.

Kuracja będzie o wiele bardziej skuteczna jeżeli sól z Morza Martwego wspomożesz odpowiednią dietą (bez słodyczy, fastfoodów i kawy), zaczniesz się więcej ruszać i będziesz przyjmować dużo płynów – przynajmniej 2 litry dziennie. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA *