Sól z Morza Martwego – zabiegi kosmetyczno-profilaktyczne

sól z Morza Martwego

sól z Morza MartwegoSól z Morza Martwego to specyfik, a właściwie dar natury, który znajduje zastosowanie zarówno w kosmetyce, terapiach medycyny naturalnej, jak i wspierające w medycynie konwencjonalnej. W dzisiejszym poście chcielibyśmy opisać kilka podstawowych zabiegów z zastosowaniem soli oraz efekty jakie dzięki nim możecie uzyskać. W kolejnych poruszymy tematykę zabiegów leczniczych.

Sól z Morza Martwego w kąpieli

Podstawowym zabiegiem, w którym sól z Morza Martwego gra pierwsze skrzypce jest kąpiel. Ma ona działanie przede wszystkim relaksujące – pomaga usunąć napięcie mięśniowe, wzmaga pracę układu odpornościowego, pomaga pozbyć się toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Jest to zabieg wykorzystywany w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych, rewelacyjnie oddziałuje na cellulit i przygotowuje skórę do innych zabiegów kosmetycznych.  Przygotowując taką kąpiel, sól rozpuszczamy w niewielkiej ilości gorącej wody, a następnie dolewamy zimnej i ciepłej dostosowując temperaturę do swoich upodobań. Czas trwania kąpieli nie powinien przekraczać 20 minut.

Sól z Morza Martwego w roztworze do przemywania

Innym popularnym zabiegiem, który wykorzystuje sól z Morza Martwego jest przemywanie. Do jego wykonania potrzebujemy roztwór solny – do ok. 250 ml wody przegotowanej dosypujemy jedną, maksymalnie półtorej łyżeczki soli. Tak przygotowany tonik stosujemy do przemywania twarzy. Na skórę pozostałych części ciała (np. pleców) możemy przygotować roztwór o większym stężeniu – na taką samą ilość wody stosuje się dwie, dwie i pół  łyżeczki soli.

Przemywania stosuje się najczęściej do walki z takimi niedoskonałościami skóry jak wypryski, krostki czy trądzik. Tonik solny normalizuje wydzielanie serum i łoju, powoduje zmniejszenie widoczności porów i doskonale dezynfekuje. Aby zwiększyć jego efektywność, do roztworu można dodać 1-2 kropelki olejku z drzewa herbacianego, znanego ze swych właściwości antybakteryjnych.

Uwaga! Taki tonik służy nam także do rozcieńczania maseczki iłowej.

Okłady i owijanie z solą

sol zabiegOkłady i owijanie to kolejne zabiegi, w których sól z Morza Martwego jest nieodzownym składnikiem. Można je wykonać na kilka sposobów. Po pierwsze sól z Morza Martwego możemy nakładać bezpośrednio na zwilżone ciało (wybrane partie) , okryć ciepło i pozostawić na około pół godziny. Po drugie sól możemy rozpuścić w ciepłej wodzie a w roztworze namoczyć np. bandaże, którymi owijamy ciało. Czas trwania zabiegu to również 30 minut.

Tego typu zabiegi to rewelacyjne przygotowanie skóry na przyjęcie wszystkich dobroczynnych składników zawartych w preparatach stosowanych w dalszych zabiegach. Ponadto okłady mają moc przyspieszania przemiany materii, usuwania toksyn poprzez pory skóry oraz poprawiania mikrokrążenia, dzięki czemu skóra staje się gładsza, lepiej ukrwiona, ujędrniona i elastyczna.

Do znanych zabiegów kosmetycznych z użyciem soli należy również peeling, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.

Wszystkie zabiegi są bezpieczne i bardzo efektywne. Polecane nie tylko przez kosmetologów, ale również przez lekarzy dermatologów. One i sól z Morza Martwego sprawią, że skóra odzyska piękny wygląd, a wy poczujecie się jak nowo narodzeni! Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA *